Monin Cup Latvia 2018- 6.jūnijā (+noteikumi)

Par tradīciju kļuvušais kokteiļu konkurss Monin Cup Latvia 2018 šogad norisināsies 6.jūnijā, plkst.13:00 Gemoss HoReCa festivāla Meet&Greet ietvaros. Konkursā aicināti piedalīties bārmeņi no 18-27.gadu vecumam ar vai bez iepriekšējās konkursa pieredzes.

LASĪT VAIRĀK

“Gemoss” ar vērienīgu festivālu “Meet&Greet’’ svinēs 25 gadu dzimšanas dienu

6. jūnijā Latvijas vadošais restorānu aprīkojuma tirgotājs, riekstu un žāvēto augļu importētājs SIA „Gemoss” ar vērienīgu festivālu “Meet&Greet” svinēs uzņēmuma 25. dzimšanas dienu. Festivālā “Meet&Greet” būs iespēja satikties nozares profesionāļiem – notiks 35 “Gemoss” piegādātāju produktu degustācijas, jauno produktu prezentācijas un ekspertu lekcijas, savukārt festivāla izskaņā varēs baudīt īpašu svētku koncertu.

LASĪT VAIRĀK

Macarons recepte

Macarons ir gaisīgs, mutē kūstošs un smalks franču deserts, kas tiek pagatavots no mandeļu miltiem, olu baltuma un pūdercukura. Eksperimentējot ar krāsu toņiem un pildījumiem, šo desertu var padarīt par īstu mākslas šedevru. Gemoss šef-konditore Diāna Ozoliņa piedāvā unikālu un izsmalcinātu macarons recepti ar Tonkas pupiņu - šokolādes pildījumu!

LASĪT VAIRĀK

Piena šokolādes/citronu/kokosrieksta “Verrine” recepte

Vārds “verrine” izcēlies no franču vārda “verre” - glāze. Deserti glāzēs izskatās eleganti, ietver sevī dažādas tekstūras un garšas, kur katrs elements papildina nākāmo. Caurspīdīga glāze ļauj redzēt un baudīt katru slāni. Massimo piedāvā pārsteidzoši garšīgu piena šokolādes – citronu – kokosrieksta variāciju.

LASĪT VAIRĀK

Tiramisu tortes recepte

Tiramisu is klasiskais itāļu deserts. Elegants, krēmīgs, bāgātīgs, bet ļoti delikāts ar izteiktu kafijas garšu. Šef-konditors Massimo Carnio piedāvā pagatavot šī deserta tortes versiju.

LASĪT VAIRĀK

Konditora Massimo Carnio “Mimosa” tortes recepte

Klasiskās itāļu tortes recepte no izcila konditora Massimo Carnio. Tortes nosaukums “Mimosa” simbolizē ziedošos mimozas kokus Itālijā. Uz 8. martu vīrieši torti dāvina sievietēm, pasniedzot to kopā ar dzeltenās mimozas ziedu pušķi.

LASĪT VAIRĀK

KAI virtuves naži- naži profesionāļiem

Uzņēmums KAI dibināts 1908.gadā Japānas pilsētā Seki, kas uzskatāms arī par pasaules nažu centru. KAI ir kļuvis par vadošo nazu ražotāju pasaulē un šiem nažiem ir īsts kulta statuss Japānā.

LASĪT VAIRĀK

Žāvētu augļu un riekstu trifeles

Pagatavo gardas žāvētu augļu un riekstu trifeles. Tās būs stiprinošs enerģijas avots un lielisks našķis 1.septembrim

LASĪT VAIRĀK

Emile Henry keramikas trauki

Emile Henry keramikas trauki ir roku darbs un visā pasaulē šie keramikas trauki ir slaveni ar izcilo kvalitāti un tikai sev raksturīgo dizainu. Uzņēmums Emile Henry dibināts 1850.gadā Francijā un šos traukus iecienījuši visi, kas gatavo.

LASĪT VAIRĀK

Jaunums! Nuts & Berries BIO

Nuts and Berries ir no bioloģiski tīrām izejvielām gatavoti dabīgi, ar vērtīgām sastāvdaļām bagāti un garšīgi riekstu, sēklu un žāvētu augļu batoniņi,kas būs kā papildus enerģijas un spēka avots jūsu ikdienas uzturā.

LASĪT VAIRĀK