Palīdzēsim izveidot labu kokteiļkarti!

Šobrīd Latvijā kokteiļu piedāvājums bāros un restorānos ir daudzveidīgs un prieks, ka bārmeņi gatavo arvien jaunus un jaunus kokteiļus, kuri pārsteidz pat prasīgākos kokteiļu cienītājus. Gemoss vienmēr ir rūpējies, lai bārmeņiem būtu iespēja apmeklēt kokteiļu seminārus, kurus vada nozares speciālisti un vadošie bārmeņi kā no Latvijas, tā no ārzemēm.

Atceramies, esam iedvesmojušies no kokteiļu semināriem, kurus vadīja Nikita Sergeev (Krievija), Mario Hofferer (Austrija), Roman Toroschin (Krievija), Attila Molnar (Ungārija), Stephane Moesle (Francija), James Coston (Lielbritānija), Alexandre Lapierre (Francija), Heinar Õispuu un Kristo Tomingas (Igaunija) u.c.  u.c. Mēs vēlamies, lai jūsu bāros un restorānos, kafejnīcās būtu skaisti trauki, glāzes, inventārs un produkti, bez kuriem neiztikt nevienam HoReCa uzņēmumam.

Lietas, kas jāņem vērā gatavojot kokteiļus ir:

1)      Kokteilim jābūt garšīgam;

2)      Kokteiļu gatavošanā jāizmanto tikai kvalitatīvas sastāvdaļas;

3)      Kokteiļu gatavošanā jāizmanto atbilstoši bārmeņu instrumenti;

4)      Kokteiļi jāpasniedz skaistās glāzēs;

Lai kokteiļkarte būtu veiksmīga, sākumā jānoprecizē kokteiļkartes koncepts- vai tā būs klasisko kokteiļu karte ar neliela daudzuma kokteiļiem, vai tā būs daudzveidīga kokteiļkarte ar lielāku izvēli, tā var būt tikai vasaras kokteiļkarte, kokteiļkarte īpašām svētku reizēm, kokteiļkarte bērniem u.t.t. Kokteiļkartei nav jābūt lielai, tai ir jābūt pietiekami daudzveidīgai un interesantai, tai jābūt tādai, kas nodrošinātu ne tikai viesu labsajūtu, bet arī tādai, kas ļautu uzņēmumam nopelnīt.

Ja jums nepieciešama palīdzība kokteiļkartes izveidošanā, uzlabošanā, sezonālās kartes pilnveidošanā, tad raksti mums, mūsu radošā komanda jums palīdzēs! Mēs izveidosim garšīgu, skaistu un pelnošu kokteiļkarti!

Inguss Reizenbergs

Vairāku kokteiļu konkursu laureāts / Monin zīmola vēstnieks Latvijā

inguss@gemoss.lv

www.gemoss.lv

www.monin.com