19. jūlijā Monin Cup Latvija 2017

Lai popularizētu bārmeņu profesiju un radītu jaunas, oriģinālas kokteiļu receptes, uzņēmums Gemoss sadarbībā ar Monin un Latvijas Bārmeņu Federāciju organizē kokteiļu konkursu bārmeņiem Monin Cup Latvija 2017, kas norisināsies š.g.19.jūlijā, plkst.14:00 Gemoss teritorijā, Mūkusalas ielā 73, Rīgā.

LASĪT VAIRĀK

Perfektai grila sezonai – Sweet Baby Ray’s Barbecue mērce

Grilēšana nav iedomājama bez barbekjū mērces. Tā tiek izmantota gan gaļas marinēšanai, gan kā aromatizējoša mērce, gan kā garšvielu piedeva daudzos ēdienos.

LASĪT VAIRĀK

Jaunums no Graupera - īpaši izturīgi māla trauki

Graupera trauki radīti no 3 dabas elementiem: zeme, ūdens, uguns. Apvienojot tradicionālās keramikas vērtības ar mūsdienu dizainu, radīti 100% dabīgi, īpaši izturīgi māla trauki. Izmantojot modernas glazēšanas tehnoloģiu, ir panākts, ka Graupera produkcija ir piemērota lietošanai uz atklātas liesmas, cepeškrāsnī, mikroviļņkrāsni, indukcijas plītī.

LASĪT VAIRĀK

Gemoss semināru zāle - vieta gardēžiem

Gemoss semināru zālē, Mūkusalas ielā 73, norisinās dažādi pasākumi, sākot no dažādiem praktiskajiem kulinārijas un konditorejas semināriem, bārmeņu konkursiem, beidzot ar izsmalcinātām gardēžu vakariņām u.c. aktivitātēm. Mājīgo un profesionāli aprīkoto Gemoss semināru zāli izmanto dažādi uzņēmumi, gan organizējot produktu degustācijas, gan veidojot uzņēmuma saliedēšanas pasākumus, svinot svētkus, kā arī organizējot tikšanos ar saviem klientiem. Gemoss, sadarbībā ar profesionāliem un atpazīstamiem ēdināšanas ...

LASĪT VAIRĀK

Palīdzēsim izveidot labu kokteiļkarti!

Šobrīd Latvijā kokteiļu piedāvājums bāros un restorānos ir daudzveidīgs un prieks, ka bārmeņi gatavo arvien jaunus un jaunus kokteiļus, kuri pārsteidz pat prasīgākos kokteiļu cienītājus. Gemoss vienmēr ir rūpējies, lai bārmeņiem būtu iespēja apmeklēt kokteiļu seminārus, kurus vada nozares speciālisti un vadošie bārmeņi kā no Latvijas, tā no ārzemēm. Atceramies, esam iedvesmojušies no kokteiļu semināriem, kurus vadīja Nikita Sergeev (Krievija), Mario Hofferer (Austrija), Roman Toroschin (Krievija), Attila Molnar (Ungārija), Stephane Moesle (Francija), James Coston (Lielbritānija), Alexandre Lapierre (Francija), Heinar Õispuu un Kristo Tomingas (Igaunija) u.c.

LASĪT VAIRĀK

Monin Junior Cup 2016 uzvar Tomass Deniels Puris

Š.g.19.oktobrī norisinājās pirmais kokteiļu konkurss studentiem Monin Junior Cup 2016, kurā piedalījās 20 studenti no 9 profesionālajām skolām- Jelgavas, Ogres, Jūrmalas, Rīgas, Valmieras, Smiltenes, Venstspils un Kandavas. Studentiem bija jāpagatavo oriģināls bezalkoholisks kokteilis, kuru vērtēja profesionāla žūrija.

LASĪT VAIRĀK

Monin kokteiļi vasarai

Šī gada 8.jūlijā mājīgajā Gemoss semināru zālē viesojās Monin bevereage innovation direktors, bārmenis Stéphane Moeslé no Francijas! Gemoss piedāvā seminārā gatavotās kokteiļu receptes!

LASĪT VAIRĀK

Gemoss investē uzņēmuma attīstībā un atver jaunu veikalu Liepājā

Latvijas lielākais bāru, restorānu un viesnīcu aprīkojuma tirgotājs un riekstu un žāvēto augļu importētājs “Gemoss” 27.maijā atvērs savu pirmo veikalu-noliktavu Liepājā, kura izveidošanā jau investēti vairāk nekā 100 000 eiro.

LASĪT VAIRĀK

Inguss Reizenbergs iegūst Normandijas reģiona īpašo balvu

21. martā Francijas ziemeļu reģiona Normandijas pilsētā Kānā risinājās starptautisks bārmeņu konkurss Calvados Nouvelle Vogue International Trophies, kurā īpašu atzinību izpelnījās bārmenis no Latvijas, mūsu kolēģis Inguss Reizenbergs.

LASĪT VAIRĀK

Monin kokteiļu semināra receptes!

Šī gada 27. janvārī, Gemoss semināru zālē norisinājās MONIN kokteiļseminārs bārmeņiem! Semināru vadīja Monin beverage innovation direktors, bārmenis Stéphane Moeslé no Francijas! Stefanam šī bija otrā viesošanās reize Latvijā.

LASĪT VAIRĀK