Bērnu slimnīca saņem dāvanā īpašas termopaplātes

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) šodien, 22.decembrī, sākta projekta īstenošana, kas atrisinās ēdienu piegādi katram slimniekam atsevišķi. Ar SIA Gemoss gādību dāvanā saņemtas vieglas, funkcionālas termopaplātes.

Kā stāsta slimnīcas pārstāve Dace Preisa, katrs ēdiens tiks servēts atsevišķā porcelāna traukā ar vāciņu, un ēdiens pie bērna nonāks silts un uzturēs siltumu vairākas stundas, ja nu gadījumā mazajam slimniekam tajā brīdī nav apetītes.

Kā pirmās šāda veida paplātes sāks izmantot tās nodaļas, kuru ārstēšanās plāns ir vissarežģītākais un nereti procedūras paņem daudz vairāk laika nekā plānots, tāpēc turpmāk būs daudz vienkāršāk parūpēties par to, lai pacienti ēdienu saņemtu siltu tieši tajā brīdī, kad nepieciešams. Tas ir īpaši būtiski hematoonkoloģijas nodaļā, savukārt gastroenteroloģijas nodaļas pacientiem nepieciešamas īpašas diētas, kurās svarīgi nepārsniegt kādas produktu grupas dienas devu un saņemt precīzi konkrētajam pacientam izstrādāto ēdienkarti. Paplātes, kuras ir ļoti labi pielāgotas, lai ar tām viegli varētu darboties arī bērni, ir viegli marķēt, tā atvieglojot ēdienu sadali. "Pateicoties jaunajām paplātām un to sniegtajām iespējām, personālam paliek vairāk laika pievērsties saviem tiešajiem darba pienākumiem un to bērniņu aprūpei, kuriem līdzās nav vecāku vai kuru aprūpei nepieciešams vairāk laika. Katra ēdiena grupa paplātē atrodas tai paredzētajā vietā, transportējot nezaudējot vizuālo pievilcību, kas ir ļoti svarīgi, jo bērniņi taču "ēd ar acīm"," stāsta Bērnu slimnīcas dietoloģijas un ēdināšanas dienesta vadītāja Diāna Lagzdiņa.

"Esam priecīgi par sadarbību, kura izveidojusies ar Bērnu slimnīcas fondu. Ar tā starpniecību vairākus gadus esam palīdzējuši slimnīcas virtuvei uzlabot aprīkojumu, kā rezultātā bērni varēja saņemt daudzveidīgāku, veselīgāku ēdienu. Ceram, ka arī mūsu ziedotie trauki, termosi ir palīgs vecākiem, kuri pavada laiku slimnīcā kopā ar bērniem. Atbalsts Bērnu slimnīcai ir kļuvis par pats par sevi saprotamu lietu, tomēr būtiski ir, lai tas būtu jēgpilni. Nākamajā gadā turpināsim sadarbību un nodrošināsim arī pārējās nodaļas, kā arī uzņemamies saplīsušo trauku nomaiņu," saka SIA Gemoss īpašniece un vadītāja Ieva Treija.

"Par saviem līdzekļiem bērnu slimnīca ir iegādājusies vēl 50 šādas paplātes, lai nodrošinātu pacientiem ērtāku un personālam efektīvāku barošanu divās nodaļās. Šis ir būtisks solis pacientu ērtību uzlabošanā, jo piemērota uztura uzņemšana bērnam patīkamā un ērtā veidā ir ļoti svarīga ātrākai veselības atgūšanai," uzsver Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

"SIA Gemoss ir Bērnu slimnīcas draugi daudzu gadu garumā, un šobrīd jau ļoti labi pārzina slimnīcas vajadzības saistībā ar bērnu ēdināšanu. Uzturs patiešām ir ļoti būtisks bērnu atveseļošanās procesā, tamdēļ liels prieks par šī gada Ziemassvētku dāvanu – īpašajām paplātēm. Esmu pārliecināta, ka paplātes atrisinās visbiežākās pacientu sūdzības par ēdiena temperatūru un pasniegšanas veidu, jo daudziem bērniem ir svarīgi, lai katrs ēdiens tiktu pasniegts atsevišķi. Sirsnīgs paldies Ievai Treijai un viņas kolēģiem par atbalstu, atsaucību un draudzību, kas ir tik daudz devusi Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem!", pateicību pauda Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.